Як привчити себе рано вставати?

Багато людей відчувають труднощі з пробудженням вранці. Здавалося б, щоб самостійно прокинутися рано і без будильника, потрібно всього лише раніше лягти спати. Але, виявляється, не все так просто. До того ж підходить такий варіант не для всіх. Але, існують деякі прийоми, що допомагають швидко звикнути вставати вранці.

Звикайте до рутини

Насправді, все не так погано, як звучить. Просто потрібно визначити свій ідеальний час висипання. Одним виявляється мало 8 годин сну, інші – вже через 4-6 годин відчувають себе бадьорими і відпочвшими. Ось цей час і потрібно для себе визначити.

Після цього потрібно завжди лягати і прокидатися в один і той же час. Не варто робити винятки навіть у вихідні дні або свята. Спочатку може бути складно, але вже через час біологічний годинник налаштуються на потрібний ритм.

Додатково варто відкоригувати свої звички. Це означає, що ввечері варто відмовитися від перегляду телевізора, комп’ютерних ігор або соціальних мереж. Замість цього краще почитати книгу або зайнятися іншим розслаблюючим заняттям. Щоб уникнути вночі зневоднення, ввечері варто випити склянку води з лимоном.

Поставте будильник в дальній кут

Або залиште його там, куди ви не зможете дотягнутися, не вставши при цьому з ліжка. Тому рекомендується віднести будильник в дальній кут кімнати або взагалі в іншу кімнату. Добре, якщо він буде стояти у ванній або на кухні поруч з електрочайником або кавоваркою. В такому випадку, вимкнувши його, людина тут же відволічеться на іншу дію і не захоче повертатися в ліжко.

Вставайте відразу ж після пробудження

Дуже часто прокинувшись вранці, незалежно від того по будильнику або самостійно, деякі люди не поспішають вставати, обіцяючи собі полежати всього 1-5 хвилини і відразу ж встати. Але, це самообман. За цей час виспатися неможливо, зате самопочуття може бути гірше, ніж якби людина встала відразу після пробудження.

Прокидатися потрібно в належний час

Сон людини складається з різних циклів. Вчені змогли довести, що прокинувшись в один з них людина буде відчувати себе бадьорою, навіть якщо проспала мало часу. І навпаки, прокинувшись в інший цикл, навіть після 8-ми годинного відпочинку можна відчувати себе слабким і розбитим.

Сьогодні стежити за цими циклами можна за допомогою спеціальних програм, які завантажуються на смартфони. Вони здатні самостійно оцінювати ситуацію, визначати оптимальний час для вашого пробудження і активувати будильник в телефоні саме на цей період.

Знайдіть мотивацію

Напевно, кожен помічав, як легко прокидається, якщо на цей день заплановий якийсь цікавий і важливий захід. І як складно це зробити, якщо нікуди, крім роботи йти не потрібно. Тому необхідно підібрати для себе мотивацію, яка зробить пробудження більш приємним і радісним.