Як українцю отримати освіту в США?

Сполучені Штати Америки приваблюють іноземних студентів не тільки якістю освіти, але й можливість залишитися жити в сильній, економічно розвиненій країні. Ефективність американського менеджменту відома у всьому світі. Цьому сприяв вплив високоякісної системи освіти.

Як стати студентом ВНЗ Америки?

Для українців освіта в США – це мрія, яку реально здійснити. Для цього отримайте консультацію на сайті та станьте студентів одного з вишів, що вам подобаються.

Університети США підходять до зачислення абітурієнтів достатньо оригінально. Окрім міжнародного сертифікату, що підтверджує рівень володіння англійською, українцю потрібно здати ACT або SAT Reasoning Test, а ще відповідати певному психологічному типу особистості. Іноді ВНЗ шукають талановитих хлопців та дівчат, наприклад, гарних спортсменів або музикантів. Тому якщо у вас є дипломи, грамоти або кубки, обов’язково використайте їх для вступу.

Система освіти Сполучених Штатів Америки

Коледжі у Штатах навчають студентів різного віку та на різних рівнях:

  • Середня освіта на рівні старшої школи,
  • Community college – приблизний аналог технікуму. Після його закінчення можна одразу вступити до 3 курсу університету,
  • Вища освіта до рівня бакалавра. Навчання за ціною, нижчою, ніж в університеті, дає змогу отримати будь-яку професію, що не пов’язана з науковою діяльністю.

В університетах магістри та аспіранти займаються дослідженнями та наукою.

Особливості навчання в США

Стати студентом у Штатах можна 3 рази на рік: у січні, травні та вересні. Вступних екзаменів навчальні заклади Америки не проводять.

Іноземцям краще почати підготовку до вступу з курсів підготовки та курсів вивчення англійської. Недостатній рівень знання мови може стати перешкодою отриманню стипендії. Талановиті учні, які встигають за програмою та роблять успіхи, можуть отримувати стипендію у розмірі 70-100% вартості навчання.

В Америці студенти самостійно обирають академічні предмети для вивчення та рівень навчального навантаження. Достатньо з’являтися на необхідний мінімум лекцій та складати іспити. Право отримувати знання оплачують усі, за винятком особисто запрошених університетом талановитих студентів, які вже встигли відзначитися.

Скільки коштує навчання в Америці?

За навчання у державному університеті на бюджетному відділенні доведеться платити від 2 тис доларів за семестр. У державних та приватних ВНЗ вартість навчання може складати від 4 тисяч до 25 (Гарвард). Безкоштовно вчитися можна за умови, коли замість вас навчання оплачує роботодавець. Також можна отримувати стипендію або грант, який видає уряд штату, країни, навчальні заклади та різні фонди.