Як уникнути осінньо-зимової депресії

З настанням осені нас починають мучать різні суперечливі почуття. З одного боку ми радіємо зміні сезонів, жовтим листочкам, що шарудить під ногами, останнім теплим промінчикам осіннього сонця, а з іншого сумуємо, згадуючи тепле літо, відпустку, море і з сумом думаємо про майбутній сезон дощів, холодну зиму. І вся ця сірість відбивається на нашому настрої. Є нехитрі способи боротьби з осінньою нудьгою, що накотила.

Активний спосіб життя

Доведено, що ніщо так ефективно не бореться з поганим настроєм, як активний спосіб життя. До того ж, щоб досягти так званого ефекту м’язової радості не обов’язково бігати навколо будинку. Навіть звичайну домашню роботу можна перетворити на зарядку. А найефективнішим способом є безжальне звільнення від старих вже непотрібних речей.


Яскраві кольори


Відомо, що настрій здатне підняти яскраве світло. Тому частіше гуляйте на вулиці, коли там світить сонечко, на закривайте штори в сонячний день і зробіть освітлення в кімнаті яскравішим, замінивши всі лампочки на потужніші, а на стіну повісьте яскравий і яскравий календар або плакат, втім, підійде і фотографія, зроблена під час відпустки.


Улюблені аромати


Вчені також з’ясували, що підняти настрій можна використовуючи різні запахи. У цьому можуть допомогти різні ароматизовані палички та свічки, а також звичайні кірки з апельсина чи хвоя. Вибирайте те, що вам подобається.


Не забувайте посміхнутися


Якомога частіше посміхайтеся. Спочатку, можливо, навіть доведеться змушувати себе це робити, але вже скоро, коли ви помітите, що оточуючі посміхаються вам у відповідь і у них піднімається настрій, то, швидше за все посмішка стане вашим постійним супутником.


Здорове харчування


Вживайте якомога більше різних овочів і фруктів. Особливо це стосується сонячних, тобто. жовтих та помаранчевих плодів. В організмі, який насичений корисними для здоров’я вітамінами, а також мікроелементами, не буде приводу сумувати.


Щоденні прогулянки


Найчастіше будьте на свіжому повітрі. У вихідні присвятіть кілька годин прогулянці у парку чи лісі. Вдома та на роботі регулярно відкривайте вікна, щоб провітрити приміщення, де ви знаходитесь. А ще краще залишити кватирку постійно трохи прочиненою.
Насолоджуйтесь теплими останніми днями, милуйтеся осінньою красою, насолоджуйтесь свіжим повітрям, яким дихайте, наповненим ароматом пізніх трав. Якщо у вас є можливість прогулятися, йдучи пішки на роботу чи додому, не пропускайте її. А у вихідні сходіть по гриби до найближчого лісу.


Пестіть себе


Пестить себе якнайчастіше. Наприклад, відвідайте косметолога чи курс масажу, зробіть собі нову зачіску. Адже зараз змінюється природа, то чому б не змінитися і вам?


Духовні практики


Займіться духовною практикою. Якщо постійно нею займатися, то незабаром помітите, що ви стали менше дратуватися і реагувати на різні неприємності, у тому числі і на погодні. До того ж і ви самі станете краще для оточуючих.


Більше спілкуйтесь


Ніколи не замислювалися над тим, чим по-справжньому щасливі люди відрізняються від інших. А виявляється тим, як вони ставляться до оточуючих і як будують із ними стосунки. Якщо ваша робота пов’язана з постійним сидінням за комп’ютерами або купою паперів та розрахунків, то не відмовляйтеся від задоволення поспілкуватися з будь-ким у реальному житті. Перевірено, що навіть у компанії незнайомих вам людей ваше самопочуття значно покращиться. Ви ніколи не помічали, що в кінотеатрі серед інших глядачів ми сміємося значно більше, ніж удома перед телевізором, хоча дивіться той самий фільм.


Повноцінний сон


Виділяйте на сон якнайбільше часу. Адже восени через гормональну перебудову організму нам дуже важко вранці підніматися з ліжка. Для жінок рекомендують спати не менше ніж 8-10 годин протягом доби, а чоловікам буде достатньо і 7-9. І краще, звичайно, якщо це буде нічний сон, адже, як довели вчені, денний сон не може повною мірою компенсувати нічний недосип.
Намагайтеся уникати стресових ситуацій. Тим більше у цей період. Вчіться самі заспокоюватись і піднімати собі настрій. Говорять, що всі хвороби у людини від нервів. Саме в осінньо-весняний період наш організм сильно схильний до депресій, а, отже, ми швидше захворюємо. Тому зараз як ніколи потрібно стежити за своїм настроєм та не допускати депресії.