Як вибрати ігристе вино

Ігристе вино – важлива складова будь-якого свята. Новий рік, День народження, весілля – напій обов’язково присутній на всіх цих подіях. Але не тільки з якоїсь нагоди можна порадувати себе келихом ігристого, адже іноді хочеться просто розслабитися в повній тиші наодинці з собою у компанії з улюбленим ігристим.

Дуже часто, особливо в нашій країні, ігристе вино називають неправильним словом “шампанське”. Багато споживачів називають так чи не будь-який напій з бульбашками. Однак це дуже груба помилка. Адже справжнє шампанське виготовляється у Франції в провінції Шампань. І, до речі, ще в минулому столітті французи всенародно оголосили заборону на використання цієї назви для будь-яких інших алкогольних напоїв.

Отже, з ігристим і шампанським розібралися. Тепер поговоримо про виробників. До речі, напої з бульбашками за останній час виготовляються в кількості більше 2 млрд. пляшок на рік. А попит на напої зростає з кожним роком.

Ігристе вино
Ігристе вино

Найпопулярніші країни-виробники ігристого:

 • Ігристі Франції
 • Ігристі Італії
 • Ігристі Іспанії
 • Ігристі Німеччини

 

Ігристі Франції

Як вже говорилося вище, шампанське виробляється виключно у Франції. І воно буває таких категорій:

 • Невінтажное (базове)
 • Вінтажне (одного року врожаю)
 • Престижне кюве (топове)

Шампанське може бути як білим, так і рожевим. Але останнє займає всього лише пару відсотків з усього виробництва.

Ігристі Італії

Але не шампанським єдиним. Італія також не здає позиції і є всесвітньо відомим виробником ігристого. Напевно кожному доводилося чути назву “просекко”, так от, це – ігристе вино https://champarty.com.ua/igristi-vina, вироблене в Італії.

Але знову ж таки, не все так просто, адже просекко робиться тільки з винограду сорту Глера і в певних виноробних зонах – Венето і Фріулі-Венеція-Джулія.

Одним серед яскравих представників просекко, доступних в Україні, є Mionetto, представлене в двох видах – біле Mionetto Prestige Collection Prosecco Treviso D.O.C. і рожеве вино Mionetto Prosecco Rose D.O.C Millesimato.

Міонетто – це не тільки неперевершений смак, але і вражаюча історія напою, яка тягнеться з 1887 року, коли була заснована виноробня. Тільки уявіть, якою історією може похвалитися вино.

Ігристі Іспанії

Іспанське ігристе називається всім знайомим нам словом кава, що роблять у регіоні Пенедес, Каталонія. Виготовляють напій з середини позаминулого століття і робиться він за тією ж технологією, що і шампанське. Різниця тільки в сортах винограду.

З яких сортів виготовляють каву:

 • Макабео
 • Чарелло
 • Парельяда
 • Шардоне та інші.

В Україні кава добре представлена на полицях інтернет-магазину champarty.com.ua офіційним імпортером Henkell Freixenet Ukraine. Тут можна знайти вино біло брют, напівсухе, напівсолодке, рожеве. Справжнім цінителям обов’язково до відвідати – доступні ціни приємно здивують, а також постійні акції і спеціальні пропозиції не залишать байдужим нікого.

Ігристі Німеччини

Ігристі також виготовляються і в Німеччині, і називаються вони sekt. Робиться вино за технологією Шарма і витримується мінімум 9 місяців. В основі ігристого – сорт винограду рислінг.

Серед популярних в Україні німецьких ігристих можна виділити Henkell. До речі, Хенкель виробляє також лінійку безалкогольних вин. Слід відзначити високу якість такого напою, адже ті самі бульбашки отримують не шляхом “накачування” (як роблять багато інших виробників), а методом бродіння і випарювання спирту.

Тобто на виході отримуємо вино із справжнім смаком ігристого, тільки з половиною одного відсотка спирту в складі. Ідеальний варіант для тих, хто не вживає алкоголь взагалі або не може з певних причин, наприклад, будучи за кермом автомобіля. Якщо ви відноситеся до цієї категорії і хочете підтримати компанію друзів, Henkell Аlkoholfrei стане ідеальним варіантом.

Fürst von Metternich – інше популярне німецьке ігристе. В Україні можна купити як біле, так і рожеве.

Не варто ходити далеко за улюбленими напоями, адже купити ігристе можна в інтернеті – за найкращими цінами і безпосередньо у офіційного імпортера, не переплачуючи посередникам.