Як вибрати найкраще вино

Вино – напій, який отримують шляхом повного або часткового бродіння виноградного соку. Його роблять із попередньо роздавленого свіжого винограду або виноградного сусла. Раніше цей напій пили майже постійно, він заміняв воду. Тепер же це обов’язковий супровід вечірки у веселій компанії, корпоратива, весілля, будь-якого іншого свята. Його вважають статусним напоєм. Справжні поціновувачі навіть збирають власні колекції та мають погреби.

Наразі вино є одним із найпопулярніших алкогольних напоїв у світі. У нього багато прихильників, особливо серед жінок. Для приготування використовують різноманітні інгредієнти, до основного – винограду – додають інші фрукти або ягоди, прянощі. Гаряче вино є обов’язковим атрибутом зимових свят, його називають глінтвейн. Для бажаючих придбати вино пропонується величезна кількість варіантів. Лишається тільки обрати той, який подобається найбільше.

Розбираємося у чисельних різновидах вина

Перш ніж купувати напій, слід ознайомитись із категорією та типом, до яких він відноситься. Перше, на що дивляться покупці – колір. Він відразу розкриває гастрономічні характеристики та особливості напою. Зараз можна купити вина трьох основних груп – червоні, білі або рожеві. Кожен із цих типів має свої відмінності.

Червоне вино виготовляють, відповідно, із червоних сортів винограду. Характерний колір він отримує тоді, коли шкурки контактують із суслом. Через це у червоному вині міститься багато танінів, які надають йому характерного терпкого присмаку. Біле роблять як із білих, так і з червоних сортів винограду. Сам сік виходить майже безбарвним, тому що контакту зі шкурками немає. Смак виходить більш ніжним та освіжаючим. Рожеве вино, в свою чергу, більш універсальне, його найчастіше обирають як аперитив.

Існує також особливий різновид – помаранчеве вино, дуже рідкісне, але також зустрічається у продажу. Його виготовляють із білих сортів винограду, але за технологією червоного, за рахунок чого він отримує достатньо ароматичних речовин і набуває бурштинового кольору. За смаком більш насичене, майже без фруктових ноток, на відміну від білого.

Модна новинка кількох останніх років – блакитне вино. Теж дуже рідкісний різновид. Являє собою звичайне біле, але пофарбоване у блакитний колір за допомогою натуральних барвників на кшталт чорниці. Обрати найкращі варіанти допоможе магазин алкоголю Хліб і Вино.