Як видалити жуйку з різних поверхонь

Кожен з нас хоча б раз знаходив жуйку приліпленою до одягу, меблів, килиму або інших поверхонь, де її бути не повинно. Видалити її руками або за допомогою чистячих засобів зазвичай неможливо. Але, існують способи без праці позбутися від засохлої жувальної гумки.

Канцелярський скотч

Якщо жуйка ще не встигла намертво прилипнути до поверхні, може допомогти звичайний канцелярський скотч. Для цього невеликий шматок скотча щільно притискається до гумки і різко зривається. Таку маніпуляцію потрібно виконати кілька разів, постійно використовуючи новий шматок скотча.

Оцет

Для видалення жуйки з його допомогою, оцет потрібно підігріти. Робити це треба на водяній бані протягом 2-5 хвилин. Температура оцту повинна бути близько 40 градусів. У теплому оцті замочується лляна або бавовняна тканина, яка потім прикладається до проблемного місця. Кількох хвилин достатньо щоб жуйка розмокла, після чого її залишки видаляються зубною щіткою. Однак даний метод не підійде в тому випадку, якщо жувальна гумка прилипла до яскравої речі (одяг, килиму, м’яких меблів).

Холод

Якщо жуйка прилипла до одягу, річ можна на кілька годин помістити в морозильну камеру. Після того, як вона замерзне, то легко віддалиться з тканини. Такий варіант підходить навіть для тонких і делікатних тканин.

Якщо ж жуйка опинилася на килимі або меблях, можна використати лід. Кубики поміщаються в пакет, який прикладається до забруднення. Після того, як жуйка замерзне, її можна буде відчистити за допомогою жорсткої щітки. Якщо немає часу чекати поки забруднення замерзне під дією льоду, можна взяти заморожуючий спрей. Його продають у кожній аптеці.

Окріп

Річ, до якої прилипла жуйка, слід на кілька хвилин опустити в окріп. За цей час вона стане м’якою і податливою, тому легко зніметься з поверхні.

Праска

Якщо річ не можна помістити в окріп, її можна пропрасувати праскою. При цьому на пляму кладеться аркуш чистого паперу або шматочок натуральної тканини. Після цього до проблемної ділянки прикладається нагріта праска. Після прогрівання маса залишиться на папері або тканині. Важливо не сильно притискати його і не водити ним по поверхні, інакше гумка розплавитися і прибрати її не вийде.

На місці жуйки на тканині може залишитися масна пляма. Для його видалення використовують засіб для посуду або звичайне господарське мило.

Олія

Особливо неприємно, коли жуйку знаходиш в волоссі. Видалити її можна за допомогою будь-якого рослинної олії. Для цього невелику кількість олії наносять на застиглу гумку. За кілька хвилин маса стане м’якою і легко зніметься.

Сік лимона

Під впливом кислоти, жуйка здатна руйнуватися. Тому щоб її видалити, тканина з забрудненням поміщається в склянку з вичавленим з лимона соком. Через кілька хвилин її можна буде видалити за допомогою кухонного ножа.