Як відновити сили після інфекційного захворювання

Після перенесеного вірусного захворювання, людина ще довго може відчувати слабкість та інші неприємні симптоми. Щоб швидше їх позбутися і відновити свій організм, медики радять дотримуватися певних правил.

Повноцінний сон

Щоб організм мав сили на швидке відновлення, йому потрібний повноцінний відпочинок. Для цього медики радять спати щонайменше 8 годин на добу. Також продуктивнішим вважається сон до 1 години ночі. Тому лягати спати потрібно не пізніше ніж о 22:00.

Прогулянки на свіжому повітрі

Дуже важливо щодня гуляти на свіжому повітрі. Причому потрібно вибирати такі місця, де небагато людей і немає автомобільного транспорту (ліс, паркова зона, берег водойми). При цьому від активного проведення часу поки що краще відмовитися. Біг та рухливі ігри на свіжому повітрі, звичайно, корисні, але на етапі відновлення організму після хвороби, з ними потрібно почекати.

Зміцнення імунітету

Особливо важливим є дотримання цього пункту для тих, хто приймав під час хвороби антибіотики. Тепер настав час наситити свій організм вітамінами, мінералами та іншими корисними речовинами. Для цього необхідно повноцінно харчуватися та приймати аптечні полівітамінні комплекси.

Відновлення роботи органів шлунково-кишкового тракту

Від прийому ліків, особливо антибіотиків, насамперед страждають органи травної системи, зокрема кишківник. Тому після хвороби він потребує особливого догляду. Щоб відновити функції кишківника, рекомендують вживати тільки щадну їжу та додатково приймати пробіотики. Замість аптечних препаратів слід віддати перевагу кисломолочним продуктам, в яких також міститься велика кількість бактерій, корисних для нашого організму.

Правильне харчування

Як уже було сказано, харчування після хвороби має бути щадним. У цей період краще відмовитись від жирної, смаженої їжі, великої кількості спецій. В основі раціону мають бути овочі, фрукти, крупи, кисломолочні продукти, пісні сорти м’яса та риби.

Позитивні емоції

Під час хвороби страждає не лише фізичний, а й психоемоційний стан людини. Тепер настав час його відновити. Для цього дуже важливо не перевтомлюватися, спілкуватися тільки з позитивними людьми, уникаючи тих, хто може викликати неприємні відчуття.

Дотримання питного режиму

Щодня дорослій людині необхідно вживати не менше 1,5 літрів чистої води. Особливо це важливо після хвороби. Споживана рідина допоможе швидше вивести з організму токсини і поліпшити загальне самопочуття. Від чаю чи кави поки що слід відмовитися, оскільки вони здатні провокувати зневоднення.