Як вилікувати нежить в домашніх умовах?

Якщо ви шукаєте способи швидко вилікувати нежить, спробуйте ці прості і ефективні домашні засоби від закладеності носа. Ознайомтесь з деякими домашніми методами, щоб переконатися в їх ефективності для лікування нежитю.

1. Пийте гарячий чай

Деякі сорти чаю містять трави, які є м’якими деконгестантами. Замість звичайного чорного або червоного чаю спробуйте пити ромашковий, імбирний або м’ятний чай без кофеїну.

Чаї містять протизапальні та антигістамінні властивості, які можуть полегшити закладеність носа. Чай обов’язково повинен бути гарячим.

Гарячі напої більш ефективні, ніж холодні. Це пов’язано з теплом і парою, які допомагають відкрити дихальні шляхи і сприяють деконгестії. Тепло також може заспокоїти запалення носа і горла.

2. Пар проти нежитю

Пар для обличчя – це метод, який часто використовується для відкриття пір при очищенні прищів і вугрів, але це не єдине, що він може зробити – пар також може допомогти очистити носові проходи.

Метод допомагає розрідити слиз і забезпечити вологість, необхідну для загоєння. Він прочищає закладений ніс і допомагає вам краще дихати.

Щоб зробити парову інгаляцію для обличчя:

  • візьміть миску з гарячою водою та рушник;
  • нахиліться над мискою з окропом і накрийте голову рушником;
  • тримайте голову в такому положенні 20-30 хвилин;
  • вдихайте пар з чаші, щоб позбутися від нежитю.

Дослідження показали, що парові інгаляції можуть скоротити час одужання приблизно на тиждень. Ви також можете додавати ефірні масла в миску з гарячою водою.

Спробуйте використовувати масла чайного дерева, м’яти, чебрецю, розмарину, сосни, шавлію або евкаліпта. Ці масла містять такі сполуки, як ментол і тимол, які можуть допомогти очистити ніс і поліпшити ваше самопочуття.

3. Обережно сякатися

Якщо у вас нежить, завжди тримайте під рукою серветки. При будь-якій можливості висякайтесь, щоб очистити ніс від слизу, але не дуже сильно.

Занадто сильне сморкание може привести до того, що мокрота і слиз, що переносяться мікроби, потраплять назад у вушні проходи, що може привести до вушної інфекції.

Щоб запобігти цьому, висмаркуйте по одній ніздрі за раз, натискаючи пальцем на одну ніздрю і обережно дуючи, щоб прочистити іншу.

Слиз і мокроту з мікробами необхідно виводити з організму. Якщо вона залишається всередині, вона може розмножуватися і поширювати хворобу в інші частини голови. Наприклад, постназальний кашель (слиз, що стікає назад в горло) може привести до запалення горла.

4. Спробуйте забити ніс при нежиті

Висякатися – це як двосічний меч. Вам потрібно випустити слиз і мокроту, але важливо не перестаратися. В іншому випадку ви можете погіршити свій стан, так як сильне сякання може викликати набряк і запалення.

Шкіра навколо носа дуже чутлива, і постійне сякання може викликати больові відчуття. Крім сякання, ви можете спробувати набити ніс!

Згорніть ватку з тканини і закладайте її в одну ніздрю за раз. Серветки вберуть і поглинуть надлишки слизу навколо ніздрі. Цей метод є м’якішим способом очищення від слизу і мокротиння, ніж сякання.

Єдиний недолік полягає в тому, що ви можете виглядати нерозумно, коли з вашого носа стирчать мотки тканини.

5. Ментолові протирання або ментолові пастилки

Для позбавлення від нежиті можна використовувати ментолові пластинками. До популярних брендів можна зарахувати Axe Oil, Vicks, Tiger Balm, Olbas Mentholatum і багато інших брендів, які продаються в магазині або аптеці.

Якщо ваша шкіра чутлива до масел і розтирань, ви можете замість цього розсмоктувати пастилки. Однак ви повинні знати, що ментол не сильно допомагає полегшити закладеність носа.

Він притупляє відчуття у ментолових рецепторів в носі, що створює відчуття, що вам стало легше дихати. Ментолові протирання і пастилки також можуть допомогти при інших симптомах застуди, таких як кашель і біль в горлі, які супроводжують нежить.

При використанні ментолових пастилок не втирайте їх безпосередньо в ніс або на ніс. Шкіра навколо носа чутлива, і такі протирання можуть викликати роздратування шкіри. Замість цього нанесіть невелику кількість засобу під носом або на верхню губу.