Як зберегти тепло в будинку

З настанням осені актуальним стає питання збереження тепла в будинку. Адже від цього залежить не тільки комфорт його мешканців, а й суми в платіжках за комунальні послуги. Адже не завжди гарячі батареї гарантують тепло в кімнаті. Бувають випадки, коли тепло даремно йде назовні. Розповімо, як цьому запобігти.

Стіни

Для початку звертаємо увагу на стіни. Більшість будівельних матеріалів, таких як цегла, бетон і т. д., Можуть захистити втрати тепла, але тільки за умови, що товщина стіни буде великий. Але, через те, що вартість будівельних матеріалів сьогодні дуже висока, на цьому параметрі багато заощаджують.

Щоб стіна, на якій розміщений радіатор, не забирала тепло, яке він генерує, за батареєю рекомендують зробити екран з фольги, який дозволить зменшити тепловтрати на 3%. Він допоможе повернути все тепло назад у кімнату. Розмір захисного екрану повинен перевищувати габарити радіатора.

Радикальним способом збереження тепла стане теплоізоляції стін. Утеплювати її можна як зовні, так і зсередини будівлі. Однак внутрішні роботи можуть супроводжуватися різними незручностями, тому від них зазвичай відмовляються, віддаючи перевагу утепленню фасаду будинку.

Вхідні двері

Двері також є одним з основних джерел втрати тепла. Якщо купити нову немає можливості, допускається утеплити старі двері за допомогою поролону і шкірозамінника. Якщо між дверима і стіною є щілини або зазори, їх закладають за допомогою монтажної піни.

Купуючи нові двері, також можна залишити і старі, використовуючи одночасно дві. Завдяки формуванню повітряно прошарку між ними, тепло не буде швидко залишати приміщення. Заміна або утеплення вхідних дверей дозволить зменшити загальні тепловтрати на 1,5% і більше.

Вікна

Утепливши вікна в будинку, можна домогтися підвищення температури повітря в ньому на 1-2 градуси і зменшити тепловтрати на 3-5%. Для цього всі стики між стулками і рамою закриваються за допомогою паперу, вати або малярного скотча. Крім цього, можна використовувати енергозберігаючу плівку. Її розміщують зсередини.

Володарі пластикових вікон також можуть стикнутися з втратою тепла. Це може статися через використання неякісного утеплювача, неправильного регулювання або негерметичність відкосів і підвіконня.

Меблі

Виявляється, що спосіб розміщення меблів також може вплинути на тепло в будинку. Якщо в приміщенні є неопалювана стіна, яка стає джерелом тепловтрат, її можна закрити масивною шафою. А розміщувати будь-які меблі біля батарей не рекомендується. Це не тільки буде перешкоджати прогріванню приміщення, але і може стати причиною пошкодження меблів.

Корисні поради

Щоб зберегти тепло в будинку, також рекомендують:

  1. Залишати вдень ​​штори на вікнах відкритими. Сонячне світло, що проникає в кімнату, зможе трохи підняти температура повітря в ньому.
  2. Захистити підлогу від холоду зможе килим. Він стане додатковим ізоляційним шаром.
  3. Після прийняття водних процедур, двері у ванну кімнату рекомендують залишити відкритими. Тепле повітря звідси буде проникати в сусіднє приміщення, зробивши повітря тут трохи тепліше.
  4. Щоб тепло від радіатора швидше поширювалося по будинку, поруч з батареєю рекомендують поставити увімкнений вентилятор.
  5. Після приготування їжі в духовці, потрібно залишити її дверцята відчиненими до повного охолодження.

Використовуючи перераховані поради та рекомендації, кожен зможе зробити свій будинок тепліше, а перебування в ньому комфортніше.