Як знайти податкову в Медку?

За умовчанням усі відправлені та отримані податкові накладні знаходяться у відповідному реєстрі у розділі “Облік ПДВ”. Для швидко пошуку досить вказати період, тип та інші параметри.

При цьому будь-який платник ПДВ повинен знати, що всі НН, отримані від покупців або постачальників, підлягають реєстрації ЕРНН.

При роботі із ними у Медок, ви повинні переконатися, чи зареєстрований документ. Розповімо, як це зробити і як зареєструвати НН.

Як упізнати статус реєстрації податкової накладної

Дізнатися поточний стан реєстрації накладної можна за допомогою запиту у податкову службу.

Для цього:

  1. Перейдіть у розділ “Довідки державних органів”, потім у підрозділ “Інформаційна довідка” .
  2. На панелі інструментів натисніть кнопку “Файл” або “Створити запис”.
  3. У вікні, що відкрилося, вкажіть “Запит на отримання відомостей із Єдиного реєстру податкових накладних” і підтвердіть операцію командою “Ок”.
  4. У новому вікні введіть реквізити НН, які плануєте перевірити. Збережіть і закрийте документ.

Як упізнати статус реєстрації податкової накладної

Ваш запит збережеться у розділі “Інформаційна довідка”. Для відправки натисніть на піктограму у вигляді конверта зі стрілкою на панелі інструментів. У результаті податкова служба пришле вам виписку Із реєстру, що містить усі накладні, які ви вказали, та їх статус. Документ з’явиться у тому ж розділі під рядком запиту.

Як зареєструвати податкову накладну в ЕРНН

Перед реєстрацією треба завантажити оновлення Медок і настроїти порядок роботи із податковими накладними. Це можна зробити у розділі “Первинні документи” у “Налаштуваннях обміну документами”.

Вкажіть тут, чи треба відправляти накладні контрагентові для узгодження і на якому етапі. Річ у тому, що внести правки у зареєстровані документи складно, а завдяки узгодженню ви уникнете видачі помилкової накладної.

Далі, здійснивши усі необхідні налаштування, перейдіть у розділ “Облік ПДВ” і відкрийте “Податкові накладні”. Тут ви можете завантажити НН з іншої облікової системи або із каталогу на ПК. Для цього натисніть “Файл” — “Імпорт” — “Імпорт звітів”.

Також ви можете створити документ безпосередньо у програмі через “Файл” — “Створити”. У цьому випадку рекомендуємо заздалегідь заповнити усі необхідні довідники, наприклад, контрагентів або товарів. У результаті велика частина даних підтягуватиметься у НН автоматично, і співробітник заощадить час на заповненні документу, оскільки йому не треба буде кожного разу вводити відомості про контрагентів і товари/послуги вручну.

Після заповнення накладної натисніть “Наступні дії” — “Відправити до ДПС” або “Відправити контрагентові”, якщо треба погоджувати НН.

При виборі другого варіанту після отримання узгодження відправте накладну на реєстрацію у податкову. Далі залишиться тільки дочекатися квитанції №1 і квитанції №2. Зверніть увагу на такий важливий нюанс.

Якщо ви одночасно працюєте із паперовими та електронними документами, треба, щоб їх підписував один і той же співробітник.