Які продукти не можна розігрівати повторно

Сучасний ритм життя часто не дозволяє нам щодня готувати свіжу їжу. Тому багато працюючих господинь прагнуть приготувати дуже багато їжі, якої вистачить на кілька днів. Однак виявляється деякі продукти втрачають свою поживну цінність при повторному нагріванні, особливо якщо це робити в мікрохвильовій печі. Це пов’язано з тим, що повторне нагрівання певних продуктів насправді робить їх токсичними? Ось деякі продукти, які не можна нагрівати повторно.

Картопля

Картопля втрачає свою харчову цінність при повторному нагріванні. Навіть якщо ви дасте продукту охолонути за кімнатної температури, він може стати токсичним і викликати нудоту і навіть харчове отруєння.

Яйця

Повторний розігрів яєць при високій температурі може зробити їх токсичними, що може спричинити дискомфорт у травному тракті і навіть викликати нетравлення шлунка.

Гриби

Гриби багаті на білки. Їх слід вживати того ж дня, коли вони були приготовані. Оскільки вони збагачені білками, їх структура змінюється при повторному нагріванні, що може завдати шкоди нашому організму. Коли ви їсте підігріті гриби, ви ризикуєте отримати порушення травлення та навіть серйозні проблеми із серцем.

Курка

Як і гриби, курка дуже багата на білки, на які розігрівання впливає негативно. Це може викликати проблеми із травленням. Якщо ви дійсно хочете розігріти курку, ви можете робити це при низькій температурі протягом більш тривалого часу. Найкращий спосіб вживання охолодженої курки – це покласти її в холодний салат чи бутерброд.

Шпинат

Як і багато інших зелених листових овочів, шпинат багатий на залізо та інші корисні речовини. При повторному нагріванні ці речовини можуть перетворюватися на нітрити та інші відомі канцерогени.

Олії

Олія виноградних кісточок, олія волоського горіха, олія авокадо, олія фундука та лляна олія мають дуже низьку температуру кипіння. Ось чому при повторному нагріванні вони стають гіркими. Тому не використовуйте їх для приготування їжі, запікання або смаження. Краще налити або збризнути ними їжу в кінці приготування, щоб покращити смак.

Ріпа

Ріпу зазвичай використовують для приготування супів. Оскільки вона містить нітрати, при повторному нагріванні овоч може стати токсичним.

Буряк

Буряк схожий на шпинат. Він містить велику кількість речовин, які можуть завдати дискомфорту, якщо їх нагрівати повторно.

Селера

Селера має високий вміст нітратів, тому при повторному нагріванні вона може стати токсичною. При повторному нагріванні нітрати перетворюються на нітрити. Коли в організм потрапляє дуже багато нітритів, зростає ризик метгемоглобінемії. Це стан, при якому нітрити в крові взаємодіють з гемоглобіном та залізом, що робить їх нездатними переносити кисень до клітин. Ускладнення можуть проявлятися у вигляді судом.