Якими бувають механізми розкладки диванів?

Розкладний диван гарний тим, що може повністю замінити ліжко або стати додатковим спальним місцем. Усі моделі підходять для різних за розміром та призначенням кімнат.

Існує декілька механізмів, що перетворюють диван розкладний на повноцінне ліжко. Ми докладно розповімо про найпопулярніші механізми розкладки диванів, з’ясуємо, у чому між ними різниця та які у кожної моделі переваги.

Книжка

Почнемо з одного з найстаріших і найпоширеніших типів диванів. Його спинка опускається в горизонтальне положення та підіймає за собою сидіння. Після клацання спинка фіксується, а сидіння опускається назад – і в результаті виходить ліжко.

Такий диван не повинен стояти до стіни, інакше його спинку буде неможливо опустити. Так що краще встановлювати диван-книжку в центральній частині просторих віталень.

«Клік-кляк»

Механізм під назвою «клік-кляк» – це більш сучасна та вдосконалена версія дивана-книжки. Тут спинку можна не тільки опустити або підняти, а ще й зафіксувати у напівопущеному стані.

Диван «клік-кляк» оснащений підлокітниками та підголів’ями, які теж можуть розкладатися та опускатися разом зі спинкою, тим самим збільшуючи площу дивана у розкладеному вигляді.

Єврокнижка

Попри схожу назву, цей механізм має дуже мало спільного зі звичайним диваном-книжкою. Сидіння висувається вперед на невеликих колесах-роликах, а на місце, що звільнилося, опускається спинка дивана. І завдяки тому, що спинка не відкидається назад, диван можна спокійно ставити біля стіни, причому навіть у маленькій кімнаті.

Під висувним сидінням знаходяться ящики для зберігання постільної білизни та іншого спального приладдя.

Диван-акордеон

Акордеон

Такий диван має найбільшу площу в розкладеному стані – вона збільшується втричі! До речі, на сайті https://amf.ua/ua/ саме диван-акордеон став хітом продажу.

У передній частині такого дивана розміщуються місткі ящики для зберігання, а сам диван-акордеон у розкладеному стані перетворюється на дуже велике та комфортне ліжко. Сидіння виїжджає на коліщатках вперед, а спинка, що складається з двох складених частин, тягнеться за ним і розкладається в одну площину. Однак через свої габарити він підходить лише для великих та просторих приміщень.

Механізм викочування

Передня частина, яка служить сидінням, складається з двох подушок, що лежать одна на одній. Вона піднімається і висувається вперед по рейках, що направляють, після чого верхня подушка відкидається назад. Одночасно з-під спинки витягується додаткова секція, менша наполовину по товщині, і лягає на місце сидіння. В результаті виходить велике ліжко, висота якого вдвічі нижча, ніж у дивана в складеному стані.

Найчастіше в конструкції не передбачено жодних відсіків для зберігання – але при цьому у розкладеному вигляді вона займає чимало місця у кімнаті.

Дельфін

З-під сидіння просто висувається додаткова секція, що має таку саму ширину. Потім вона витягується вгору й уперед, вирівнюючись по висоті з диваном та утворюючи єдину поверхню.

Можна знайти ще компактніший варіант, щоб додаткова секція була меншою за основне сидіння. Така модель займатиме менше простору в розкладеному вигляді та поміститься навіть у невеликих кімнатах, таких як кухня або передпокій.

Конрад

Разом із додатковою секцією може витягуватися основна – вона збільшується завдяки ще однй висувній секції під спинкою.

Технологія «Конрад» дозволяє розкласти диван частково, а не повністю. Можна не висувати основне сидіння дивана, або висунути додаткову верхню секцію зі спинки, а нижню засунути назад під сидіння. А ще можна розкласти всі секції та отримати величезне спальне місце.