Якісна дистанційна освіта: міф чи реальність
Як найкраще допомогти дітям максимально використати можливості дистанційного навчання?
Діяльність дистанційного навчання може здійснюватися в синхронному (у режимі реального часу) навчанні, коли учні мають певний тип запланованої взаємодії в Інтернеті з викладачем або групою, або в асинхронному (не в режимі реального часу) навчанні, коли учні взаємодіють з онлайн-ресурсами у власному темпі. Незалежно від способу навчання, багатьох учнів просять займатися новим для них способом. Вчителі можуть проводити лекції чи заходи в прямі ефіри або записувати відео.
Дистанційна освіта без сумніву може бути якісною, але тут потрібно залучати та враховувати усі чинники, які впливають на неї. В першу чергу на будь яку освіту значний вплив мають батьки й саме від їх методики та компетентності залежить на якому рівні у навчанні знаходиться дитина.
Ось деякі поради, які допоможуть вашій дитині зберегти зосередженість та зуміти довести, що дистанційне навчання може бути високоякісним та ефективним.
Зрозумійте, чого очікувати від дистанційного навчання. Скільки часу учні повинні проводити в інтернеті для навчання? Існують певні міркування щодо часу використання екрана для всіх учнів, і звичайно старші учні можуть витримувати більше часу, ніж молодші. Школа вашої дитини повинна дати певні вказівки щодо того, що є розумним.
Визначте, який вид діяльності найкраще підходить для вашої дитини. Ваша дитина віддає перевагу іншим видам дистанційного навчання? Наприклад, ваша дитина краще працює з синхронними заняттями, коли працює наживо із інструктором, чи особисто сидить з вами один на один? Які навчальні платформи, здається, залучають вашу дитину більше за інших? Відповіді на ці запитання можуть бути цінними для вас, щоб допомогти спланувати навчання, яке найкраще підходить для вашої дитини.
Заохочуйте рух. Дітям потрібно часто рухати тілом протягом дня. Дайте час для вправ, перш ніж очікується, що ваша дитина зосередиться на завданні дистанційного навчання. Деякі діти можуть краще зосередитися на завданнях, коли стоять. Подумайте, щоб ваш комп’ютер або планшет був на піднятій поверхні, щоб ваша дитина могла стояти.
Зменшіть відволікання. По можливості зменшуйте відволікання, коли ваша дитина працює над шкільними завданнями. Це включає шум, а також візуальний шум або безлад.
Відкоригуйте свій графік за потребою. Якщо ваша дитина розчарована навчанням, змініть свій розклад, щоб витратити час на глибше вникнення в тему. Деякі навчальні дії буде легше виконувати, ніж інші. Подумайте про роботу з дитиною над тими видами діяльності або предметами, які є складнішими в ті часи дня, коли дитина найбільш пильна та зацікавлена. Навчальний матеріал, який легший для дитини, можна закінчити в інший час (наприклад, у другій половині дня або навіть в інший день).
Використовуйте контрольний список для фокусування. Деяким дітям, яким дійсно важко зосередитися, буде корисним базовий візуальний контрольний список завдань, необхідних для певної діяльності. Наприклад, якщо дитину просять переглянути урок, прочитати підказку, а потім дати письмову відповідь на підказку, у контрольному списку будуть ключові слова для кожного з цих обов’язкових видів діяльності: дивитися, читати, писати. Дитина буде звіряти з вами кожне завдання, коли воно буде виконане, і отримає позитивну похвалу або іншу винагороду, коли закінчить.
Надайте негайний позитивний відгук. Кожного разу, коли ваша дитина завершує дистанційне навчання, надайте негайний позитивний відгук! Щось таке просте, як поставити галочку, зірочку або наклейку на робочому завданні, може значно допомогти мотивувати вашу дитину.
Чи користуються онлайн-учні підручниками?
Це залежить від школи, хоча більшість онлайн-шкіл все ще використовують підручники з деяких предметів як доповнення до навчальних матеріалів, що надаються через онлайн-платформи навчання.
У навчанні використовується відеоконтент, створений кваліфікованими викладачами та надійними постачальниками освітнього контенту. Це дозволяє учням робити паузу та повторювати уроки, поки вони не зрозуміють навчальний матеріал. Учні спілкуються зі своїми однолітками через онлайн-форуми. Тут вчителі ставлять відкриті запитання, щоб стимулювати критичне мислення, вирішення проблем, співпрацю та допомогти учням оцінити точку зору інших.
Поширені причини, чому сім’ї вибирають дистанційне навчання.
Займаючись спортивною кар’єрою
Деякі сім’ї вибирають онлайн-школу, оскільки її гнучкість ідеально поєднується зі спортивними зобов’язаннями. Учні, які займаються представницьким видом спорту на державному або національному рівні, часто тренуються довгі години, і їм може знадобитися відвідування міждержавних або міжнародних змагань. Це може означати пізні тренування та тривалий час далеко від дому. Онлайн-школа дозволяє цим учням тренуватися та змагатися без шкоди для своїх шкільних завдань.
Під час подорожей
Деякі сім’ї хочуть подорожувати, даючи дітям якісну освіту. Хоча подорожі не рекомендуються учням старших класів, які, як правило, найкраще справляються зі зведеним розпорядком, діти молодшого віку можуть подорожувати зі своїми сім’ями, не відстаючи від однолітків через онлайн-школу. За умови гарного доступу до Інтернету та комп’ютера чи пристрою діти можуть виконувати свої шкільні завдання з будь-якого місця.
Це також чудовий варіант, якщо ваша сім’я переїжджає через регулярні проміжки часу, наприклад, на роботу чи церковні обов’язки. Деякі сім’ї вибирають онлайн-школу, оскільки їдуть за кордон на роботу .
Учні з обмеженими можливостями
Для учнів з обмеженими можливостями та особливими потребами онлайн-навчання має багато переваг. Онлайн-навчання можна легко адаптувати, щоб задовольнити навчальні потреби кожної дитини, і ранні дані свідчать про те, що учні з обмеженими можливостями та їхні батьки вважають онлайн-школу успішним варіантом. Також можна заощадити час, енергію та гроші на навчанні вдома.
Чи підходить мені онлайн-школа?
Щоб допомогти вам вирішити, чи може онлайн-школа бути правильним вибором для вашої родини, варто задати кілька запитань. Наприклад:
Чи виграє моя дитина від гнучкості та самостійного навчання онлайн-школи?
Чи буде дистанційна освіта корисною для фізичного, емоційного, духовного та соціального розвитку моєї дитини?
Чи є домашнє середовище кращим місцем для навчання моєї дитини зараз?
Навчання в Атмосферній школі
Кожен учень Атмосферної школи може навчатися за особистим розкладом та в особистому ритмі. Отримавши доступ до навчальних матеріалів, він може переглядати, переслуховувати та перечитувати їх необмежену кількість разів у зручний для нього час. Такий формат дистанційної освіти підійде тим, хто прагне самостійно керувати своїм розкладом, поєднуючи його з хобі, спортивною кар`єрою чи іншими особливостями стилю життя.
Зв`язок з учителем можливий у чаті особистого кабінету учня. Наші вчителі зможуть допомогти у питаннях, що пов`язані з матеріалами уроку, тестами для самоперевірки та поясненням результатів контрольних робіт.
Ми також регулярно проводимо планові консультації з кожного предмету, де можуть отримати консультацію не більше 20-ти учнів одночасно.
Детальніше про навчання в Атмосферній школі ви зможете дізнатися тут: https://www.atschool.com.ua/yak-prohodit-navchannya/
Завдяки зусиллям вчителів та сімей як партнерів діти продовжуватимуть розвивати свої знання та навички, а також виховувати впевненість та любов, навіть при дистанційному навчанні. Можна із впевненістю сказати, що якісна дистанційна освіта – це не міф, а реальність сьогодення.