Янтарна кислота для орхідей

Орхідеї реагують на підгодівлю бурштинової кислотою найбільш чуйно. У цих рослин беззахисні коріння, їх обробка відразу дасть видимі результати. Регулярне добриво для орхідей з бурштинової кислоти для квітів підвищує стресостійкість рослини, насичує вологою та надає пружність листю, продовжує цвітіння. Крім цього, добриво посилює ріст, відновлює кислотно-лужний баланс в грунті та допомагає швидше прижитися на новому місці та відновитися.

Особливості прикормки

Як додається добриво для орхідей з бурштинової кислотою:

• розчин кислоти для рослин готується з 1 г порошку на 5 л води або 1 таблетки на півлітра;

• для зростання нових пагонів обприскуйте всю рослину з пульверизатора;

• для пружності листя протирайте їх серветкою, змоченою в живильному розчині.

Поради дачників

Щоб підсилити дію добрива, скористайтеся наступними способами:

1. Змішайте бурштинову кислоту та гумат калію в рівних пропорціях. Отримана суміш активізує діяльність мікроорганізмів, що мешкають в грунті. В результаті збільшується схожість рослин, так як посилюється аерація та водопроникність грунту. Цей розчин незамінний для добрива ділянок з піщаними та глинистими грунтами.

2. Додайте до кислоти аміак. В результаті з’єднання утворюються амонійні солі. У суміші з бурштиновою кислотою виходить сукцинат амонію, що володіє антиоксидантними та антистресовими властивостями та благотворно впливає на обмін речовин. Для приготування водного розчину на 10 л беруть 20-30 мл аміаку, додають 2-3 г кислоти та ретельно змішують. Використовують цю суміш для підгодівлі рослин у відкритому грунті.

Запобіжні заходи

Інструкція до хімікатів завжди містить основні правила роботи з препаратами, будь то NPK-добрива або бурштинова кислота для кімнатних квітів (як розводити, коли вносити і скільки, способи застосування та ін.). При роботі з препаратом рекомендується використовувати засоби захисту – одяг, рукавички, окуляри, респіратор. Речовину потрібно зберігати в недоступному для дітей та домашніх тварин місці.

Робочий розчин не можна залишати на зберігання – його активність триває недовго. У сухому вигляді препарат зберігається до 3 років з дати виробництва. Складувати упаковку з речовиною потрібно в теплому та сухому приміщенні. Розведення регламентується інструкцією. Те ж стосується призначення – не всім рослинам потрібна така підгодівля, тому потрібно керуватися порадами виробника або досвідчених городників.

Бурштинову кислоту не вважають отруйною, вона не завдає шкоди ні людині, ні тваринам, ні рослинам при правильному застосуванні. Якщо речовина потрапляє на слизові, необхідно ретельно промити їх під проточною водою. При попаданні в органи травлення рекомендовано промивання шлунка та звернення до лікаря.

Грамотне застосування янтарної кислоти стимулює цвітіння кімнатних рослин, покращує врожайність овочевих культур та підвищує поживну цінність грунту.