З 1 лютого поліетиленові пакети у супермаркетах мають коштувати не менше 2-3 грн

Уряд установив мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети, які мають бути запроваджені у торгівлі з 1 лютого 2022 року. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

“Уряд встановив мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети. Відповідне рішення було ухвалено сьогодні на засіданні уряду. Воно набуває чинності з 1 лютого 2022 року. Це дозволить обмежити оборот пластикових пакетів та покращити екологічну ситуацію в країні”, – йдеться у повідомленні.

Так, мінімальні роздрібні ціни на пакети зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів, призначені для пакування та транспортування товарів та продуктів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг становитимуть:

  • 2,00 грн – пакет без ручок та бічних складок,
  • 2,50 грн – пакет без ручок, але з бічними складками або з ручками без бокових складок;
  • 3,00 грн – пакет із ручками та бічними складками.
“Кожен українець у середньому використовує 500 пластикових пакетів щороку. Вони служать лише кілька хвилин, а потім розкладаються більше століття, забруднюючи навколишнє середовище. Затвердження мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети стимулюватиме громадян використовувати багаторазові екологічні сумки та дозволить захистити довкілля та здоров’я людей від шкідливого впливу мікропластику”, – наголосив перший заступник міністра економіки України Денис Кудін.