З 2022 року споживання газу обчислюватиме компанія-постачальник

3 листопада 2021 року Верховна Рада ухвалила законопроект №2553 про запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії.

Про це повідомляє прес-служба ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ».

Споживання «блакитного палива» рахуватиметься в енергетичних одиницях, а не в кубічних метрах.

Ключова ідея – після переходу країни на енергоодиниці споживач платитиме за кількість спожитої енергії, а не за обсяг спожитого газу.

Нова система підрахунку має один вагомий плюс. При підрахунку в кубометрах не враховувалася калорійність газу (якість), це призводило до того, що споживачі з різних регіонів, які споживали однаковий обсяг газу в кубах, насправді отримували різний обсяг енергії.

Підрахунок обсягів газу в енергетичних одиницях використовується майже в усьому світі.

Споживач щомісяця передаватиме свідчення лічильника в кубічних метрах Оператору ГРМ.

Оператор ГРМ відповідатиме за переведення спожитого обсягу газу в кубах у обсяг спожитої енергії. Перерахунок проводитиметься за затвердженою НКРЕКУ формулою. Дані про споживання Оператор ГРМ вноситиме в особистий кабінет споживача, відображатиме у квитанції та передаватиме на платформу Оператора ГТС.

На платформі Оператора ГТС проводитиметься паралельний облік газу і в кубічних метрах, і в енергоодиницях.

Постачальники отримуватимуть дані про спожитий ресурс у енергоодиницях та здійснюватимуть нарахування саме за кількість спожитої енергії. У квитанції постачальника буде зазначено ціну вже не за куби, а за енергоодиниці.

І це найбільший мінус нової системи обліку споживання газу. Бо найменша помилка у підрахунках операторів ГРМ та ГТС відчутно вдарить по кишенях споживачів.