З нового навчального року школярам почнуть видавати електронні свідоцтва про закінчення початкової школи

В Україні школярам почнуть видавати електронні свідоцтва про закінчення початкової освіти. Це передбачає наказ Міністерства освіти і науки України, який вступить в силу з 1 вересня 2021 року, повідомляється на сайті відомства.

Таким чином, документи про освіту будуть видаватися на кожному рівні повної загальної середньої освіти, відповідно до закону “Про загальну середню освіту”.

Уточнюється, що замовлення, виготовлення та облік свідоцтв про початкову освіту буде проходити в електронній формі. Оригінал документа буде створюватися за зразком, затвердженим Міністерством освіти, а зберігатися в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЕГЕБО) в Реєстрі документів про освіту.

За бажанням батьків школа буде видавати їм паперову копію свідоцтва, засвідчену підписом директора школи і печаткою, протягом 5 днів після їх звернення. Замовляти виготовлення дубліката свідоцтва також не потрібно: якщо батьки втратять паперову копію, вони можуть звернутися в школу для повторного отримання копії.

Результати річного оцінювання та державної підсумкової атестації учнів будуть відображатися в свідоцтві досягнень.

Також передбачено виготовлення паперової копії електронного свідоцтва з використанням шрифту Брайля, якщо учень має порушення зору.