З сьогоднішнього дня в Україні одноразові пластикові пакети стали платними

З сьогоднішнього дня в Україні заборонено розповсюджувати надтонкі та тонкі пакети безкоштовно. Це ті, що в народі називають “майками”.

Держава затвердила їм єдиний тариф. Так, тепер один пакет коштуватиме від двох до трьох гривень. Сьогодні набуває чинності перший етап закону про обмеження обороту пластикових пакетів. Другий – вже у березні. Тоді такі пакети мають зовсім зникнути з продажу. Виняток – для м’яса, риби та сипких товарів. А з 2023 року целофан планують повністю вивести із обігу.

Україна стала 87-ою країною у списку тих, які обмежили або заборонили використання пластику. Замінювати їх українцям пропонують екосумками або пакетами, що розкладаються. Втім, коли вони масово надійдуть у продаж, невідомо.

Водночас слід зазначити, що законом передбачено штрафи за безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів – від 1700 до 3400 гривень, а за повторне порушення – від 3400 до 8500 грн. Ці штрафи сплачуватимуть підприємці, а найвищий штраф – від 17 тисяч до 34 тисяч – за продаж пакетів. Держспоживслужба перевірятиме дотримання виконання закону.