Зеленський: Мирний договір може складатися із двох документів

Президент Володимир Зеленський вважає, що під час укладання мирного договору з РФ має бути два документи – безпосередньо з Росією, а також з іншими країнами про гарантії безпеки для України. Про це він сказав сьогодні під час бесіди із представниками українських ЗМІ.

Про це на своєму сайті повідомляє liga.net, передає «Дані-Інфо».

«Я вважаю, що це можуть бути два різні документи: гарантії безпеки від тих країн, які готові на ці гарантії, та окремий документ у нас із Росією», – сказав президент.

При цьому, за словами Зеленського, Росії хотілося б, щоб це був один договір, “в якому є вирішення всіх питань”, – між усіма.

“Але всі не дуже бачать себе за одним столом з РФ”, – сказав президент, зазначивши, що для інших країн це два різні питання: гарантії безпеки для України та домовленості з Росією.

Він підкреслив, що РФ хоче, щоб усе було в одному документі, «а люди кажуть: «Вибач. Бачили, що було у Бучі, обставини змінилися». За словами Зеленського, представники інших країн все менше хочуть мати домовленості з РФ після згвалтувань та інших злочинів, скоєних російськими солдатами в Україні.

Зеленський вважає, що для досягнення будь-яких домовленостей із Росією знадобиться не одна зустріч, оскільки є складне питання Донбасу. Також, на думку президента, зустріч із РФ має відбутися якнайшвидше, проте попередньо слід точно знати, які конкретно гарантії безпеки Україні готові надати інші країни.