Зеленський підписав закон про призов резервістів без мобілізації

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який вносить зміни в порядок призову на військову службу на Україні в частині комплектування армії резервістів. Він дозволяє закликати на службу резервістів без оголошення мобілізації і воєнного стану.

Закон вводить новий вид військової служби – військова служба за призовом осіб з числа резервістів в особливий період. «Це дозволить оперативно доукомплектувати резервістами військові частини всіх сил оборони держави, чим суттєво підвищити їх боєздатність під час військової агресії, стрімко наростити, а також швидко збільшити бойовий потенціал сил оборони і своєчасно зреагувати на раптові загрози національній безпеці», – йдеться в повідомленні прес- служби Зеленського.

В особливий період на військову службу будуть призиватися громадяни, які уклали контракти про проходження служби у військовому резерві або зараховані в військовий оперативний резерв. Рішення про такий призов буде приймати президент за поданням командувача збройними силами. За ухилення від призову в особливий період та від військового обліку вводиться кримінальна відповідальність.