Зеленський підписав закон про скасування обов’язкової державної підсумкової атестації для випускників

Президент України Володимир Зеленський 26 квітня підписав закон, що звільняє українських випускників від обов’язкової державної підсумкової атестації в 2021 році. Про це 26 квітня повідомила прес-служба глави держави.
Йдеться про закон №1378-ІХ “Про внесення змін до розділу II” Прикінцеві та перехідні положення “закону України” Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які спрямовані на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавирусної хвороби (COVID- 19) “(щодо окремих питань завершення 2020/2021 навчального року).

Закон був прийнятий 13 квітня. Документ надає учням (студентам), які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, право вибирати вид оцінки результатів навчання – в формі річного оцінювання, державної підсумкової атестації або державної підсумкової атестації в вигляді зовнішнього незалежного оцінювання.

“Через пандемію коронавирусної хвороби з березня 2020 року в Україні навчання в закладах загальної середньої освіти здійснюється переважно в дистанційному форматі. Цей закон покликаний зменшити ризики захворювання COVID-19 серед школярів і запобігти подальшому погіршенню епідемічної ситуації в країні”, – повідомила прес- служба глави держави.

В Офісі президента запевнили, що всі етапи ЗНО в цьому році відбудуться в заплановані терміни, незалежно від рівня епідемічної небезпеки в регіонах України.