Зеленський підписав закон про збільшення штрафів за порушення пожежної безпеки

Володимир Зеленський підписав закони про посилення відповідальності за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки.
Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Зокрема, підписано закон “Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу щодо посилення відповідальності за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки” №1366-IХ (законопроект №4157).

Законом внесено зміни до ст. 270 Кримінального кодексу, згідно з якими вводиться кримінальна відповідальність за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки. Так, за порушення, що призвели до аварії і шкоди здоров’ю людей або майну, передбачається кримінальна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 1000 до 4020 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян аж до позбавлення волі на строк до трьох років.

Крім того, за завідомо неправдивий виклик пожежно-рятувального підрозділу (частини), поліції, бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги або інших аварійно-рятувальних формувань законом передбачений штраф в розмірі від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-3400 грн). Зараз штраф за таке порушення становить 3-7 мінімумів (51-119 грн).

Президент також підписав закон “Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за перешкоджання у проведенні перевірок з питань пожежної та техногенної безпеки” №1367-IX (законопроект №3931).

Законом вводиться адміністративна відповідальність за створення перешкод для діяльності уповноважених посадових осіб Держслужби з надзвичайних ситуацій (ГСЧС), в тому числі пов’язаної з проведенням перевірок у сфері пожежної та техногенної безпеки.

Для цього Кодексу про адміністративні правопорушення доповнено новою статтею 185-14, якою передбачено накладення штрафу в розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3400 грн) за створення перешкод для діяльності уповноважених посадових осіб ГСЧС. Протоколи про порушення за цією статтею зможуть складати поліцейські і посадові особи ГСЧС.

Крім того, надано можливість поліцейським проводити адміністративне затримання для встановлення особи правопорушника в разі перешкоджання їм діяльності співробітників ГСЧС.