Зеленський підписав закон, що оподатковує врожай із земель сільгосппризначення

Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 1914-ІХ, спрямований на зміцнення ресурсної бази бюджетів та запобігання бюджетним збиткам через ухилення від оподаткування. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень” передбачає:

– підвищення окремих ставок екологічного податку, запровадження мінімального податкового зобов’язання як податку з потенційно можливого мінімального доходу із земельної ділянки сільськогосподарського призначення. Виняток становлять, зокрема, ділянки членів дачних та садівницьких кооперативів, сільгоспугіддя громадян у межах населених пунктів, землі на окупованій території чи лінії розмежування на період проведення ООС;

– індексацію ставок деяких податків, зміну підходів до оподаткування ПДВ та акцизним податком тютюнових виробів та рідин для електронних сигарет, пива, а також рентної плати за використання надр для видобутку руд заліза;

– встановлення великих платників податків обмеження на перенесення негативного значення об’єкта оподаткування податком з прибутку підприємств минулих років.

– норми щодо врегулювання проблемних питань оподаткування та забезпечення підтримки бізнесу.