Зеленський повідомив про створення антипутінської коаліції

У черговому відеозверненні до народу України сьогодні вранці Президент Володимир Зеленський повідомив, що провів перемови з лідерами інших країн. Серед них Прем’єр міністр Великобританії Борис Джонсон, голова Європейської ради Шарль Мішель, Президенти США Джо Байден, Польщі Анджей Дуда та Литви Гітанас Науседа. Разом з ними було прийнято рішення про створення коаліції проти Путіна. Спільними зусиллями буде розпочата оборонна підтримка для захисту України та закриття повітряного простору над нашою країною для агресору.

Повідомлення від Президента України

Президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні додав:

Зараз нас атакує Россія не лише бомбами, а ще й фейками. Важливо керуватися інформацією лише з офіційних засобів масової інформації. Сьогодні Росія напала на нас. Путін розпочав війну не лише з нашою країною, а й з усім демократичним світом. Він намагається знищити Україну та все, для чого ми живемо. Звертаюсь до військових: ми знаємо силу ЗСУ, ви незламні, бо ви українці. Звертаюсь до громадян України: не піддавайтесь паніці, та робіть все що можливо для підтримки. Усім українцям за кордоном хочу сказати: разом ми сила, тому зараз ви нам потрібні як ніколи. Спільно ми зможемо захистити Україну та весь демократичний мир. І ми це зробимо.

Також Президент України закликав світових лідерів на зустрічі ввести санкції відносно Путіна та виявити оборонну підтримку, щоб вигнати Росію з землі та повітряного простору України.

Реакція Джо Байдена на звернення Зеленського

У свою чергу Джо Байден, після телефонної розмови з Зеленським, розповів на прес-конференції деталі перемов щодо спротиву спеціальній військовій операції Путіна.

За його словами він засудив безпідставний напад військових сил Росії. Байден проінформував Володимира Зеленського про кроки, що буде їм зроблено для міжнародного осуду дій Путіна. Наприклад, сьогодні ввечері буде обговорено конкретні сумісні дії для захисту України на Раді Безпеки ООН.

Президент США повідомив, що Володимир Зеленський просив його закликати світових лідерів долучитись до санкцій проти Путіна та надати масштабну оборонну допомогу Україні. Байден пообіцяв надати Україні всебічну підтримку. Також він підкреслив, що Сполучені Штати і надали будуть надавати народу України всебічну допомогу та підтримку.

За попередньою інформацією, завтра Байден зустрінеться з лідерами інших країн на саміті G7 щоб обговорити та ввести жорсткі санкції щодо Росії.