Земельне свавілля по-балаклійськи
До нашої редакції звернулися жителі району Новоселівки зі скаргами на самозахоплення земель, які використовувалися ними для випасання худоби та сіножаті.
Луки, які знаходяться за вулицею Підлужна, в минулому були поділені між місцевим колгоспом та лісництвом. В 1996 році проведено часткове розпаювання цих земель. Місцеві мешканці випасали там кіз, корів та овець.
Але нещодавно, тут з’явилася техніка, яка почала орати ці землі. Зорано було також дорогу, яка вела до пляжу другої пристані. За інформацією місцевих жителів, це справа рук підприємця з міста Ізюм Олександра Прошкіна. Який відкрито людям повідомив, що скоро тут буде тільки рілля, а дорога буде ближче до лісу. Через це людям не тільки буде ніде випасати худобу, вони навіть не зможуть проїхати до лісу та річки.
Відповідно до відкритих джерел в м. Ізюм дійсно з 2000 року зареєстровано суб’єкта підприємницької діяльності Прошкіна Олександр Геннадійович, основний вид діяльності – вантажні перевезення автомобільним транспортом. Один із додаткових видів діяльності – вирощування зернових та технічних культур. Також, за інформацією мешканців ФОП Прошкін орендує земельні паї на території Морозівської сільської ради. Але, підприємцю, мабуть здалося, що в нього мало землі в обробці й він може самостійно захопити й ці луки. Або, мабуть, за ним стоять впливові люди та він може безкарно захоплювати земельні наділи.
Люди звернулися до депутата Віктора Черненка та керівництва Балаклійської територіальної громади, де їм підтвердили, що розорювання земель протизаконне. Крім того, що в Олександра Прошкіна немає документів на ці землі, вони взагалі не можуть бути розорані, бо їх цільове призначення – пасовища та сіножаті. Кожного дня в українських новинах лунають повідомлення, що органи прокуратури борються з самовільним зайняттям землі. Чи Ізюмський район не Україна? Або в нас відсутні правоохоронні органи та керівництво? Чи кожен вже має свою частку доходів отриманих від незаконного використання землі?
Згідно зі статтею 1 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» самовільне зайняття земельної ділянки – будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки. Відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки залежить від розміру шкоди, завданої цим правопорушенням.
На деякий час роботи припинилися, але вже через декілька тижнів на луках знов з’явилася техніка і роботи продовжилися. Людям довелося викликати поліцію, повторно звертатися до депутата, міської ради та Держкомзему. Сьогодні, техніка, що проводила розорювання землі знаходиться на зберігання на території піщаного кар’єру, який люди також звинувачують в незаконній діяльності, що призвела до зникнення в їхніх колодязях води. Та чи надовго припинені роботи?
Люди доведені до відчаю. Вони звертаються до всіх, хто може підказати, як вони можуть законними способами відстояти свою землю.
Ми також, через засоби масової інформації звертаємося до місцевої влади та всіх правоохоронних органів втрутитися в дану ситуацію та довести, що в нас правова держава.