Жителька Балаклії після трансплантації не може повернутися з Мінську через санкції

Україна закрила авіасполучення з Білоруссю з 00:00 26 травня, однак своїх громадян не забрала. В “заручниках” залишаються люди після операцій.

Мешканка Балаклії  Анна Курілова 9 травня перенесла в Білорусі операцію з трансплантації печінки. Зараз вона проходить реабілітацію, а через два тижні повинна була повернутися додому до дітей. Але авіасполучення між Україною і Білоруссю закрито. У посольстві України в Білорусі жінці запропонували добиратися назад автобусом або швидкою, але за власний рахунок. Після трансплантації подолати шлях у 2000 кілометрів таким чином неможливо. Стурбована Анна почала писати в соціальних мережах і просити допомоги України.

“Пропозиція посольства – найняти бусик або швидку за свій рахунок! Я з Харківської області. Це більше 1000 кілометрів! У мене мама, троє дітей з інвалідністю. Яка швидка? Це скільки тисяч доларів? Мені на перебування тут збирали з миру по нитці. Як ви могли кинути нас? “, – каже Анна.

У лікарні, де жінка проходила лікування, половина пацієнтів у відділенні – громадяни України. Анна каже: так страшно, як зараз, їй не було навіть перед операцією, оскільки жити на чужині їй нема за що, а в Балаклії залишаються троє її синів і мама.

“Може, держава подбає про те, щоб забрати нас? Раз ви відразу не подумали, що залишаєте таких, як я, беззахисних, безпорадних, порізаних на вулиці чужої країни”, – написала Анна в своєму Facebook.