Чим відрізняється лазня від сауни

Деякі люди впевнені, що лазня і сауна – це одне і те ж. Однак у них є маса істотних відмінностей, які важливо знати, вибираючи місце для відпочинку і оздоровлення. Адже вони здатні впливати на організм людини по різному, а їх відвідування може мати деякі протипоказання.

Конструктивні особливості

У більшості випадків, баня розміщується в окремій будівлі, побудованій з дерева. Приміщення розділене на 2 кімнати: передбанник і парилка. Сауна складається з: потельні (аналог банної парилки), роздягальні і мильного відділення. Крім того, тут повинен бути передбачений басейн.

Вологість і температура

Температурний режим в сауні досить високий. Тому повітря тут може прогріватися до 130-140 градусів. Але витримати таку температуру можна тільки в тому випадку, якщо вологість тут буде мінімальною. Тому цей параметр в саунах не перевищує 7-10%.

У лазні все зовсім по-іншому. Температура тут не більше 70-90 градусів. Але і вологість, зазвичай, перевищує 70%.

Особливості пара і вентиляція

Виходячи з того, що температура і вологість повітря в лазні і сауні різні, відрізнятися тут буде і пар. У сауні він сухий і легкий. У лазні він важкий і дуже насичений. Для його отримання тут використовують воду, яку ллють на попередньо розпечене каміння. У сучасних лазнях, камені з водою можуть замінювати печі, обладнані парогенератором.

Що стосується вентиляції, то у фінській сауні вона обов’язкова, так як допомагає створити оптимальні умови для комфортного перебування в ній. У російських лазнях також роблять вентиляцію. Однак тут вона не є основним елементом.

Конструкція печі і розміщення каменів

Обігрів приміщення і способи отримання пара в лазні і сауні різні. У сауні камені розміщують на електричній печі. У лазні вони поміщаються всередину дров’яної печі. А електричні елементи тут взагалі не використовуються.

У лазні камені можуть розміщуватися закрито і відкрито. Відкритий спосіб зручний тим, що на них легко наливати воду для отримання пару. Перевагою закритого способу, є тривале збереження високої температури в приміщенні.

Використання віника

Традиційним атрибутом лазні є віник. Найчастіше, його роблять з гілок дуба, берези. Цей аксесуар несе в собі чимало користі. Перш за все, це відмінний масаж. Крім цього, застосування віника під час банної процедури, підсилює її ефективність в кілька разів. І нарешті, ця традиція прекрасно піднімає настрій.

У сауні використання віника протипоказано. Через мінімальну вологость і високу температуру його використання може спровокувати не тільки біль, але ще опіки та інші неприємності.

Користь і протипоказання

Відвідувати сауну рекомендують при зниженому артеріальному тиску, проблемах в роботі нирок і серця. А ось діабетикам, астматикам і людям з неврологічними розладами від її відвідування потрібно відмовитися.

Банні процедури ідеальні для людей з проблемами дихальної системи. Вони сприяють прискоренню обмінних процесів в організмі, покращують апетит і виводять з організму шлаки і токсини. Якщо баню відвідувати правильно, то ніякої шкоди вона не принесе. Тому протипоказань для цього немає.