Переваги та недоліки енергозберігаючих ламп

Завдяки можливості заощадити на електроенергії, сьогодні все більше людей вибирають енергозберігаючі лампи. Причому, це не єдина їхня перевага. На відміну від ламп розжарювання, енергозберігаючі мають підвищену світловіддачу. Цей показник визначається як співвідношення споживаної потужності і світлового потоу, який вони віддають. До того ж енергозберігаючі моделі здатні прослужити до 8 разів довше. Але, разом з перевагами, необхідно розглянути і їх недоліки.

Переваги енергозберігаючих лам

Цей вид ламп вибирають завдяки таким позитивним моментам:

  1. Принцип їх дії істотно відрізняється від роботи ламп розжарювання. Тут відсутня вольфрамова нитка, при перегорянні якої доводиться міняти лампочку. Люмінесцентна або енергозберігаюча лампа може працювати 12 тисяч годин.
  2. Використання люмінесцентних ламп дає можливість в 5 і більше разів зменшити енергоспоживання, не жертвуючи при цьому рівнем освітленості кімнати. Цього вдалося досягти, завдяки більш високому рівню освітленості.
  3. Енергозберігаючі моделі на відміну від ламп розжарювання не нагріваються, відповідно не виділяють тепло в навколишнє середовище. Це дає можливість використовувати їх для світильників, в яких обмежена температура нагрівання через використання пластмасових частин.
  4. У лампи розжарювання світло виходить виключно від вольфрамової нитки, в той час як у люмінесцентної світло випромінює вся її поверхня.
  5. Люмінесцентні лампи під час роботи не мерехтять, що захищає очі від перевтоми.

Недоліки енергозберігаючих ламп

Переваг у цих ламп багато, але при цьому не можна не сказати і про їх недоліки. До них відносять:

  1. Високу вартість. Коштує енергозберігаюча лампа на порядок більше лампи розжарювання.
  2. Складнощі з утилізацією. Всередині люмінесцентної лампи знаходяться пари ртуті. І хоч їх кількість тут невелика, просто так викинути її у відро для сміття не можна. Якщо вона вийшла з ладу, її потрібно здати в будь-яке районне РЕУ або ДЕЗ, де займаються їх правильною утилізацією. Якщо ж вам там відмовили, необхідно писати скаргу в контролюючі органи.
  3. Імовірність придбати підробку. У зв’язку з високою вартістю, люмінесцентні лампи провокують шахраїв підробляти їх. Але, звичайно ж, підробка не зможе так довго пропрацювати і зберегти вам гроші на оплату електрики. Тому купувати їх рекомендують тільки в магазинах, де можуть надати сертифікат на продукцію.

Якщо уважно поставитися до покупки люмінесцентної лампи і вибрати якісний, сертифікований виріб, ви отримаєте надійну річ, яка буде працювати дуже довго і при цьому економити ваші гроші.