Українські IT-фахівці вийшли на акції протесту

15 липня більше двох десятків харківських IT-фахівців вийшли під стіни ХОДА на мітинг проти Закону України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», який також відомий як основний закон про «Дія.Сіті». Аналогічний мітинг сьогодні зібрався в Києві під стінами Верховної Ради.

Учасники мітингу вимагали від народних депутатів Верховної Ради України не голосувати за цей закон. В руках вони тримали плакати з написами: «Stop” Дія.Сіті “», «Ні IT-колгоспам», «Не знищуйте IT в Україні! Голосуйте проти 4303 »,« IT зростає без вашого втручання »і так далі.

За словами одного з організаторів мітингу Олександра, законопроект про «Дія.Сіті» просто безглуздий і неконституційний.

«Про це вже заявив Апарат Верховної Ради. Цей закон передбачає, що роботодавець може з нами укладати договір про не конкуренція, який може містити пункти про неможливість змінити місце роботи. У законі також прописано, що роботодавець може за нами стежити – встановлювати камери в офісі або спеціальне обладнання на робочий комп’ютер. Я просто не розумію, навіщо це прописувати в законі. Відповідно до даного законопроекту, ми і не ФОП, і не за КЗпП працюємо. Тобто ми працюємо по гіг-контрактам. Наприклад, у дівчат взагалі не буде декретної відпустки, тому що законопроект 4303 це не передбачає. Ні соціального захисту. Закон робить IT-фахівцям проблемне правове поле, яке нам не потрібно. Якщо законопроект приймуть, ми будемо подавати позов до Конституційного суду », – зазначив Олександр.

У Міністерстві цифровий трансформації України стверджують, що «Дія.Сіті» – це спеціальний правовий режим для IT-індустрії, згідно з яким «IT-компанії отримають спеціальну модель оподаткування, гнучкі умови працевлаштування і окремий порядок взаємодії з державними контролюючими органами».