Як обрати пуховик

При виборі верхнього одягу для зими, багато хто віддає перевагу пуховикам. Адже вони не тільки зручні, практичні, але й мають привабливий дизайн і доступну вартість. Але, щоб виріб не розчарував вас, необхідно знати, на що звертати увагу, вибираючи правильний пуховик.

Тип пуховика

Всі моделі пуховиків можна умовно розділити на кілька типів:

 1. Спортивні. Підходять для тих, хто любить комфорт і свободу руху. Такий пуховик ідеально підходить для тих, хто багато часу проводить на свіжому повітрі, займається альпінізмом, захоплюється катанням на лижах і вважає за краще активне проведення часу.
 2. Повсякденні. Найпоширеніша категорія, в якій допускається використання яскравою фурнітури, елементів зі шкіри та хутра, металевих деталей і т. Д. Повсякденні моделі можуть відрізнятися довжиною, кольором, оформленням та іншими параметрами. Вони підходять для щоденного використання.
 3. Комбіновані. Це найбільш функціональні і універсальні моделі, які підійдуть, як для повсякденного носіння, так і для активного заняття спортом. Вони складаються з декількох елементів. Їх можна носити окремо або спільно.

Особливості крою

При виготовленні пуховиків, використовують кілька технологій пошиття, в результаті чого виходять характерні дуті сегменти:

 1. Наскрізний рядок. Це найпростіший тип шва, який використовують в бюджетних моделях. Недоліком шва є висока тепловіддача.
 2. Ніздрюваті сегментування. Такий варіант рядки дозволяє наповнювачу заповнити весь обсяг осередку, що сприятиме зменшенню тепловтрат. Така техніка більш складна і вимагає більшої кількості матеріалу. Тому моделі пуховиків з сегментованими осередками коштують дорожче попередніх.
 3. Широкі прострочені смуги. Завдяки тому, що наповнювач займає великий простір, а кількість швів у виробі мінімальна, вдається зберегти максимальну кількість тепла. Однак через об’ємності домогтися витонченого силуету в такій моделі не вийде.
 4. Ромби або вузькі смужки. Незважаючи на цікавий і оригінальний вид така модель не зможе забезпечити збереження тепла.

Тип наповнювача

В якості наповнювача пуховика можуть використовуватися:

 1. Пух. Він визнаний кращим теплоізолятором. Найлегшим і теплим є пух лебедя або гаги. Не менш теплим буде качиний і гусячий пух. Однак їх вартість на порядок нижче.
 2. Шерсть. Є теплим і зносостійким матеріалом. Однак, шерсть потребує особливого догляду і має значну вагу.
 3. Бавовна. Натуральні бавовняні волокна для наповнення пуховиків використовують нечасто. При цьому бавовну відрізняють гипоаллергенність і хороші теплоізоляційні властивості. Вибираючи наповнювач з бавовни, потрібно приготуватися до складного догляду за ним. До інших недоліків також можна віднести високу вартість і звалювання матеріалу.
 4. Синтетичні наповнювачі. Незважаючи на штучне походження матеріалу, він відмінно справляється навіть з великими морозами. Існують десятки синтетичних наповнювачів, які мають доступну вартість і відмінні експлуатаційні характеристики.

Деякі виробники можуть комбінувати різні матеріали. Що стосується дизайну пуховика, то його вибирають виходячи з особистих переваг. А доступна ціна цього верхнього одягу, дозволяє мати в своєму гардеробі відразу кілька моделей.