Як врятувати пуховик від грудочок наповнювача після прання

Пуховики ніколи не виходять з моди. А все завдяки тому, що цей верхній одяг теплий, легкий і має безліч моделей. Тому навіть найвибагливіший покупець зможе вибрати те, що йому до душі. Але, з часом, перед власником виникає проблема – необхідність його прання. Якщо віддати річ в хімчистку можливості немає, доведеться все робити самостійно. Після чого, виникає інша неприємність – грудочки, в які збився пух під час прання. Розповімо, як впоратися з такими грудочками.

Відновлення пуховика після прання

Кожен, хто хоч раз прав свій пуховик, прекрасно знає, що пух після намокання, завжди збирається в грудки. Позбутися від них складно, але можна. Існує кілька способів:

  1. Ручний. Займає ця процедура досить багато часу. Так як доведеться руками опрацьовувати кожен сегмент пуховика, розділяючи наповнювач по всій поверхні комірки. Періодично річ потрібно струшувати.
  2. У пральній машинці. Цей спосіб набагато простіший. Для цього в барабан пральної машинки поміщається 5 тенісні м’ячики, які можна замінити дитячими іграшками, за розміром і вагою приблизно рівними м’ячиків. Також підійдуть кубики з дерева. Після чого, сюди поміщається пуховик і включається режим «Сушка». Якщо такого режиму немає, зробити це можна включивши віджимання на максимальних обертах.
  3. За допомогою парової праски і вибівалкі для килима. Процес займає приблизно 3 години. Для розрівнювання пуху, пуховик розкладається на твердій поверхні і вибивається. Після цього виріб вивертають навиворіт і пропрасовують з використанням функції пару.
  4. Із застосуванням пилососа. Цей варіант підійде в тих випадках, коли пух скатався в незручному для розрівнювання руками місці. Додатково знадобляться ножиці і поліетиленовий пакет. Сухий пуховик складають в пакет вивернутим навиворіт. Краї пакету зав’язують, залишивши невеликий отвір. Викачавши зсередини повітря, створюється вакуум, після чого пакет щільно зав’язується. Після цього ножицями прорізається в пакеті отвір, куди вставляється шланг, а пилосос включається в режимі видування.

Корисні поради

Щоб не мучиться з грудками пуху після прання виробу, рекомендують дотримуватися таких правил:

  • не використовувати під час прання відбілювач;
  • сушити річ в горизонтальному положенні в добре провітрюваному місці;
  • не залишати пуховик замоченим у воді на тривалий період часу;
  • температура води при пранні не повинна перевищувати 30 градусів;
  • зберігати пуховик в вакуумних пакетах.

Використовуючи перераховані рекомендації, можна продовжити термін служби пуховика і не мучитися з грудками пуху після його прання.