Як отримати і де витратити “тисячу Зеленського”

З 19 грудня 2021 року українці, які пройшли повний курс вакцинації від COVID-19, завантажили сертифікат у додаток «Дія» та відкрили віртуальну картку, змогли отримати обіцяну урядом допомогу у розмірі 1 тисячі гривень.

Як отримати гроші

Для отримання допомоги була розроблена спеціальна схема, яка передбачала реєстрацію в додатку «Дія». Детальну інструкцію, як отримати 1000 Зеленського, можна переглянути в нашій статті. Але ж серед вакцинованих мільйони українців, насамперед, це пенсіонери, для яких недоступний не лише смартфон, а й стаціонарний комп’ютер. Невже вони залишаться без «тисячі Зеленого»?

Уряд розглянув це питання та пообіцяв зробити гроші доступними і для цієї категорії громадян. Попередньо вони зможуть отримати «ковідну тисячу» вже у квітні, обіцяють у Мінекономіки. Тут повідомили, що пенсіонеру необхідно звернутися до відділення банку-партнера. На сьогоднішній день до списку входять такі фінансові установи:

  • Ощадбанк;
  • ПриватБанк;
  • Монобанк;
  • Альфа Банк;
  • А-банк;
  • Укргазбанк.

Згодом список доповнюватиметься новими банками-партнерами. Тут пенсіонерам допоможуть оформити та отримати допомогу.

Де можна витратити “1000 Зеленського”

Пропонуючи вакцинованим українцям 1000 гривень, в уряді одразу ж попередили, що витратити 1000 грн від Зеленського можна буде виключно на те, що увійшло до переліку товарів та послуг, складеного у Мінекономіці. Сюди увійшли:

  1. Купівля книжок у книгарні. Якщо людина вирішить купити книги у звичайному супермаркеті, то розплатитися за них «ковідною тисячею» їй не вдасться. Купувати потрібно безпосередньо в книгарні, в тому числі онлайн-магазині.
  2. Купівля залізничних або авіаквитків на рейси у межах країни.
  3. Відвідування театрів, кінотеатрів, музеїв, виставок, концертів, спортзалів.

Крім цього, українцям старше 60 років дозволили за 1000 Зеленського купити ліки або сплатити комунальні послуги. Але, купуючи в аптеці, слід пам’ятати, що за ковідні гроші не можна купити біодобавки, вітаміни, мінеральну воду та медичні прилади (інгалятор, тонометр тощо).

Для придбання товарів або оплати послуг будуть використовуватись спеціальні MCC-коди. Це чотиризначний номер, який використовують для класифікації діяльності торговельно-сервісних підприємств. Його привласнюють продавцю, який починає приймати банківські картки до сплати.

Ще одне важливе питання – до якого числа потрібно витратити 1000 Зеленського? Витратити гроші важливо протягом 4 місяців із дня їх зарахування. Після цього вони будуть повернуті до бюджету.