Як правильно зберігати сир

Сир – один із найулюбленіших продуктів у світі. Хтось віддає перевагу супердорогим делікатесним сирам, хтось вибирає дешевші сорти. Але, який би ви не обрали, його потрібно правильно зберігати. В іншому випадку ви ризикуєте вже через тиждень отримати зіпсований, не придатний до вживання сир.

Ніколи не використовуйте поліетиленову плівку

Найгірший спосіб зберігання сиру – це поліетиленова плівка. Оскільки сир складається в основному з олії та жиру, через кілька днів він фактично почне набувати смаку пластику, який переб’є смак самого сиру.

Використовуйте пергаментний папір

Оберніть шматок сиру пергаментним папером, а потім покладіть у частково запечатаний поліетиленовий пакет. Папір створює бар’єр між сиром та пластиком, а пластик не дає йому висохнути. Якщо він попередньо нарізаний, ви можете обгорнути шматочки папером і покласти назад у пакет. Ви також можете скористатися алюмінієвою фольгою, якщо хочете повністю відмовитись від пластику.

Змінюйте папір щоразу, коли його розгортаєте

Для сирів, які містять багато вологи, потрібно замінювати пергаментний папір щоразу, коли ви розгортаєте його. Повторно використані матеріали не дадуть вам того ж повітропроникного ущільнення, яке у вас було раніше, тому почніть із чистого аркуша.

М’які та свіжі сири різні

М’які сири, такі як моцарелла, рикотта та бринза можуть дуже швидко зіпсуватися, якщо в них немає доданих консервантів. Здебільшого ці сири слід зберігати запечатаними в оригінальній упаковці. Однак, великий шматок моцарели може довше залишатися свіжим, якщо ви видалите його з розчину розсолу і огорните плівкою. Якщо ви замінюєте плівку щоразу, коли відкриваєте його, він може зберігатися у холодильнику до 7 днів. Маленькі шматочки легше висихають, і їх слід тримати у розсолі.

Не купуйте багато сиру

Намагайтеся купувати сир у невеликих кількостях, щоб зберігати його лише кілька днів. Так, це означає, що купувати доведеться частіше, але воно того варте, тому що при першій покупці він набагато свіжіший. В ідеалі вам слід купувати стільки сиру, скільки ви можете з’їсти за один чи два прийоми.

Тримайте сир у ящику для овочів

В ідеалі сир слід зберігати за температури від 2 до 8 градусів. Заморожування може призвести до погіршення текстури, тому краще зберігати сир якнайдалі від морозильної камери. Помістіть його в ящик для овочів або на нижній полиці, де температура постійна, але не дуже низька.

Використовуйте масло, щоб запобігти появі плісняви

Якщо ви хочете повністю відмовитися від пластику, можна натерти зрізані грані сиру легким шаром оливкової або іншої олії, а потім зберігати в герметичному контейнері в холодильнику. Якщо пліснява почне рости, вона буде на маслі, а не на самому сирі. Потім ви можете просто стерти її паперовим рушником та промити теплою водою.