Як збільшити об’єм та густоту волосся природним шляхом

Повна копиця густого волосся часто асоціюється з гарною зовнішністю та здоров’ям. Однак на здоров’я волосся можуть впливати різні внутрішні та зовнішні змінні. В результаті ви повинні знати про фактори, що сприяють випаданню волосся, і робити необхідні кроки для підтримки ідеального об’єму волосся. У цій статті розглядаються різні елементи, що впливають на об’єм волосся, а також різні домашні засоби та методи догляду за собою, які можна використовувати для збільшення об’єму волосся.

Що таке об’єм волосся?

Об’єм волосся визначається кількістю та щільністю волосяних фолікулів, які проростають на кожному квадратному сантиметрі поверхні волосся. Зазвичай під ним розуміють кількість волосся, що піднімається біля кореня, зовнішній вигляд повноти та товщину волосся.

У середньому на шкірі голови від 80 000 до 120 000 пасм волосся. Об’єм волосся зазвичай найбільш значний на маківці, також званої маківкою, розташованої на висоті голови.

Чинники, що впливають на об’єм волосся

Скальп середньої людини має 2200 пасм на 6 квадратних сантиметрів. Декілька речей можуть змінити цю цифру, в тому числі:

1. Гени

Якість волосся насамперед визначається генетичним складом людини. Умови випадання волосся, такі як облисіння за чоловічим або жіночим типом, зазвичай викликані генетичною схильністю. Крім того, генетика також може призвести до меншої кількості волосяних фолікулів та більш тонкого волосся.

2. Хімічний вплив

Використання косметики, що містить хімічні речовини, такі як парабени, сульфати, формальдегід і ізопропіловий спирт, може призвести до того, що волосся стане тонким і ламким. Так само хімічні речовини, що використовуються при лікуванні кератином, фарбах для волосся та знебарвленні волосся, можуть сприяти випаданню волосся.

3. Медичні проблеми

Проблеми із щитовидною залозою, анемія та алергії можуть сприяти телогенової алопеції або випадання волосся.

4. Стрес

Витончення волосся викликано різними факторами, у тому числі стресом та психічним розладом. Стрес може нашкодити волоссю безпосередньо чи негативно вплинути на імунну систему та рівень гормонів.

5. Гормональні зміни

Незалежно від статі, при гормональних змінах зазвичай спостерігається зменшення об’єму волосся. Випадання волосся, пов’язане з гормонами, частіше зустрічається у жінок з полікістозним захворюванням яєчників, станом, при якому надлишок тестостерону призводить до того, що волосся стає ламким і тонким, що призводить до зменшення їх обсягу.

6. Неправильна дієта

Недостатнє харчування або дефіцит поживних речовин може пошкодити волосяні фолікули, викликаючи випадання волосся та уповільнення його розвитку.

7. Старіння

У міру зростання катаболізму та зниження клітин шкіри та здатності до будівництва зменшення об’єму волосся є поширеним побічним ефектом старіння.

8. Надмірний стиль

Пошкодження волосся може бути викликане екстремальним впливом тепла, а не миттям голови або висмикуванням волосся.

9. Забруднення

Забруднювачі довкілля дуже вразливі для волосся, і надмірна дія може сприяти погіршенню здоров’я волосся.

Як виміряти та збільшити об’єм волосся?

1. Перевірка на око

Перевірка на око – набагато практичніший метод, що дозволяє отримати базове уявлення про обсяг волосся в домашніх умовах. Об’єм волосся, ймовірно, знаходиться у нижньому діапазоні, якщо перед переміщенням волосся можна оглянути шкіру голови. Щільність зазвичай знаходиться десь у центрі, якщо потрібно трохи поправити волосся, щоби показати шкіру голови. Товщина волосся, безперечно, важлива, якщо важко розглянути шкіру голови.

2. Перевірте хвостик

Перевірка кінського хвоста – ще один відомий веб-тест. Тест працює, збираючи волосся в пучок, а потім обчислюючи коло. Цей тест може дати вам уявлення про обсяг вашого волосся, але щільність кожної з ваших пасм волосся також впливає на ширину вашого кінського хвоста. Звичайно, ви зможете зробити це тільки в тому випадку, якщо ваше волосся досить довге, щоб його можна було зібрати в хвіст.

Як збільшити об’єм волосся?

Регулярний догляд за волоссям, а також різні домашні процедури здебільшого допомагають збільшити густоту волосся. Якщо методи догляду за собою не спрацьовують або у людини є стан здоров’я, що викликає випадання та ослаблення волосся, людині може знадобитися медична допомога.

Медичні методи

  • Фінастерид і дутастерид – ці препарати зазвичай призначають людям, які страждають на андрогенетичну алопецію.
  • Плазмотерапія – плазма крові пацієнта вводиться в шкіру голови для покращення здоров’я волосся.
  • Мезотерапія – поживні речовини вводяться в мезодерму волосяного покриву, дозволяючи волосяним фолікулам поглинати більше поживних речовин, що призводить до посилення росту волосся.
  • Лазерне лікування – волосяні фолікули стимулюються низькоінтенсивним лазером.
  • Трансплантація волосся – ця процедура включає пересадку ділянки шкіри, що містить волосся і волосяні фолікули, з будь-якої області тіла в голову.

Природні методи

  • Використання трав. Багато рослин використовувалися збільшення густоти волосся. Проте, лише деякі наукові дослідження підтверджують ці твердження.
  • Використання ефірних олій. Дослідження показали, що ефірні олії сприяють зростанню та густоті волосся. Однак, для підтвердження цих результатів необхідні додаткові клінічні випробування.
  • Ополіскувач з кофеїном. Кофеїн може сприяти росту волосся, продовжуючи цикл анагену та стадію росту волосся. В результаті цього можна збільшити ріст волосся, а також його товщину.

Як збільшити густоту волосся

1. Трав’яні маски для волосся

Використовуючи трав’яну маску для волосся, ви можете глибоко зволожити пасма волосся від коріння до кінчиків. Вплив таких масок проникає на потрібну глибину у шкіру голови, сприяючи потовщенню та відновленню природного блиску волосся.

2. Підтримуйте здорову дієту

Добре збалансована та поживна дієта допомагає регулювати клітинний метаболізм у стовбурових клітинах волосяних фолікулів. В результаті ви повинні живити своє волосся продуктами, багатими поживними речовинами, щоб сприяти його розвитку і зробити його сильнішим і густішим.

Заходи для догляду за волоссям для збільшення обсягу

1. Замочування гарячим рушником

Масаж волосся з касторовою олією необхідний перед нанесенням шампуню та кондиціонера. Якщо є можливість, залиште на ніч. Візьміть рушник і змочіть його в гарячій воді, перш ніж увійти в душ. З рушника зробіть тюрбан. Парова обробка допоможе запечатати натуральні олії волосся. Цей метод допоможе вам миттєво пожвавити волосся.

2. Коли сушите волосся феном, перевертайте його догори ногами

Ви не отримаєте пружного волосся, якщо сушитимете волосся феном традиційним способом. Натомість найкращий метод без використання продуктів для отримання негайних результатів – це висушити волосся вниз головою.

3. Використовуйте алое віра

При правильному використанні може бути дуже корисним. Наприклад, алое віра є природним засобом для запобігання випаданню волосся. Зволожує та живить шкіру голови, що призводить до посилення росту волосся. Нанесіть гель алое віра на шкіру голови та залиште на одну годину. Після цього вимийте волосся шампунем, щоб позбутися його. Випадання волосся буде значно зменшено, якщо ви будете використовувати це регулярно.

Поради щодо збільшення об’єму та густоти волосся:

Натуральні засоби легко доступні, прості у застосуванні і можуть допомогти вам збільшити об’єм, товщину та густоту вашого волосся. Спочатку проведіть патч-тест, щоб переконатися, що у вас немає алергії чи чутливості до будь-яких речовин.

1. Подумайте про використання ефірних олій

Ефірні олії, такі як олія перцевої м’яти, олія герані, олія лаванди, женьшень, брингарадж, шикакай, олія розмарину і т. д., можна змішувати з олією-носієм і використовувати для масажу шкіри голови. Однак, для підтвердження цих результатів необхідні додаткові клінічні випробування.

2. Використовуйте трави та рослинні продукти

Певні трави можуть допомогти вам збільшити обсяг вашого волосся. Ці трави, у тому числі брінгарадж, гібіскус, амла, риту, зелений чай, олія чайного дерева, пажитник і т. д., діють чудовим чином.

3. Ополіскуйте волосся кави

Кофеїн може сприяти росту волосся, подовжуючи період анагену або фази росту волосся. Завдяки цьому можна збільшити довжину та густоту волосся.

4. Додайте трохи цибульного соку

Зростання волосся можна стимулювати нанесенням цибульного соку. Доведено, що цибульний сік сприяє росту волосся, а також корисний при лікуванні алопеції.

5. Яєчна маска

Ще одним поширеним натуральним продуктом для зміцнення здоров’я волосся є яйця. Вважається, що пептид у яєчних жовтках сприяє зростанню волосся. Однак ця характеристика яєць підтверджується мінімальними науковими даними та потребує подальшого вивчення.

Підбиваючи підсумки про те, як збільшити об’єм волосся

Дотримуючись здорової та ефективної програми догляду за волоссям, можна отримати довге та густе волосся всього за кілька місяців. Уникайте використання хімічних речовин на волоссі та шкірі голови та використовуйте традиційні засоби для потовщення волосся. Хоча природні методи зростання густого волосся можуть не дати негайних результатів, вони сприяють довгостроковому здоров’ю волосяних фолікулів.