Міноборони розширило перелік професій, який зобовʼязує жінок стати на військовий облік

Міністерство оборони України суттєво розширило перелік професій, який зобовʼязує жінок стати на військовий облік. Відповідний алгоритм відомство обіцяє розробити вже до кінця 2021 року.

Відповідний перелік професій можна переглянути у наказі Міноборони від 11 жовтня, який набув чинності відносно нещодавно – 17 грудня.

 

Відповідно, наказ затверджує перелік професій, які є спорідненими зі військово-обліковими спеціальностями. Якщо професія входить до розширеного списку – жінка зобовʼязана стати на військовий облік. Граничний вік перебування в запасі та у військовому резерві – 60 років.

Зазначимо, що раніше на військовому обліку вже перебували жінки із деяких сфер, зокрема – медики. Водночас, вже у розширеному списку є чимало професій: водії, будівельники, юристи, фінансисти, менеджери, журналісти, оператори, піарники, бібліотекарі, перекладачі тощо.

Тепер роботодавець має контролювати, щоб жінки, які вже працюють в компанії, стали на облік. Військово-облікові документи перевірятииуть і при прийнятті на роботу. За порушення цих норм можуть оштрафувати.

 

Радниця заступника міністра оборони Наталія Воронкова розповіла, алгоритм, як жінкам стати на військовий облік, мають розробити до кінця наступного тижня. Відповідна інформація з’явиться на сайті військкоматів або Міноборони.