Українок, які до 2023 року не стануть на військовий облік, будуть штрафувати

Жінкам, які не стануть на військовий облік до кінця 2022 року, загрожує штраф від 850 до 1500 грн., а для керівника підприємства – від 5500 до 8500 грн.

Про це заявив на спецбрифігу Сухопутних військ України начальник Київського обласного територіального центру комплектування полковник Валерій Куценко, повідомляє APnews.

За його словами, навіть якщо у жінки неповнолітні діти, все одно вона має стати на облік, але не призиватиметься на службу.

Так, Куценко підкреслив, що штрафи для військовозобов’язаних жінок, які відмовляються ставати на військовий облік, такі самі, як і для чоловіків.

“Насамперед хочу сказати, що цей алгоритм нічим не відрізняється від алгоритму постановки на військовий облік військовозобов’язаного чоловіка. Є певний перелік професій, які повинні бути поставлені на військовий облік.

Тобто жінка військовозобов’язана, наприклад, бухгалтер має, по-перше, повідомити свого керівника підприємства, а по-друге – з’явитися в УДО територіального центру укомплектування протягом 2022 року до кінця 2022 року і для себе з’ясувати, чи підлягає вона військовому обліку, тому що є вікові обмеження, є за станом здоров’я”, – констатував начальник Київського обласного територіального центру комплектування полковник Валерій Куценко.